Projektov
Let izkušenj
Popitih kav
Za zagotavljanje nemotenega delovanja spletnih strani redno pregledujemo morebitne nastale napake in ranljivosti programskih dodatkov spletnih strani.
Če pri kakšnem programskem dodatku pride do znane ranljivosti, ranljivost odpravimo v 24 urah. Prav tako saniramo morebitne napake pri obnovah SSL certifikatov ali kateremkoli segmentu delovanja spletne strani.
Spletni napadalci so včasih hitrejši od samih opozoril. Do vdorov lahko na žalost pride kadarkoli, zato sta redno varnostno kopiranje in hramba kopij najboljše zavarovanje pred izgubo pomembnih podatkov. Ob morebitnem vdoru v spletno stran je strežnik potrebno dezinficirati, odstraniti vso okuženo vsebino in nanj naložiti čim novejšo čisto verzijo spletne strani, s čimer izgubimo čim manj pomembnih podatkov.
Število varnostnih kopij je odvisno od zakupljenega paketa vzdrževanja in potrebe posamezne spletne strani. Statične spletne strani pri katerih se vsebina ne spreminja, potrebujejo zgolj minimalno število varnostnih kopij, katere izvajamo ob vsaki nadgradnji sistema. Večje spletne trgovine in ostale spletne strani, na katerih se dnevno dogaja kopica nakupov in se vsebina konstantno spreminja, pa potrebujejo več varnostnih kopij; tudi do več dnevno.
Tudi, če v programskih dodatkov ni odkritih varnostnih groženj, je za nemoteno delovanje spletnega mesta bistvenega pomena njihovo redno posodabljanje. Vsaka posodobitev prinese boljše in stabilnejše delovanje samega programskega dodatka, nadgradnjo funkcionalnosti, ali pa izboljšavo kompatibilnosti z različnimi spletnimi tehnologijami.
Ker se z vsako posodobitvijo programskih dodatkov in samega jedra spletne strani koda spremeni, lahko pride do raznih napak; deli kode med različnimi programskimi dodatki med seboj niso več kompatibilni in spletna stran preneha delovati, kot bi morala.
V tem primeru je nekompatibilnost in napake potrebno odpraviti s prilagoditvijo kode, v skrajni sili pa z menjavo celotnega sistema, ki skrbi za problematičen del funkcionalnosti spletne strani.
Posodabljanje in dodajanje novih vsebin na samo funkcionalnost in delovanje spletne strani ne vpliva neposredno. Zagotavlja pa ažurnost podatkov in spletnim iskalnikom sporoča, da je spletna stran aktivna in si zasluži boljše pozicije.
V posodabljanje vsebine lahko štejemo:
Pisanje in vnos novih člankov ter ostalih vsebin
Menjavo kontaktnih podatkov
Posodobitev grafičnih elementov